Kaupunginvaltuusto

Kaupunginvaltuusto kokoontuu pääsääntöisesti joka toinen kuukausi, maanantaisin klo 18.00 kaupunginviraston valtuustosalissa. Kokoukset ovat kuntalain mukaisesti julkisia.

Tietoja kaupunginvaltuuston päätöksistä saa talousjohtajalta, joka toimii kaupunginvaltuuston sihteerinä.

Kaupunginvaltuuston kokoukset televisioidaan Laitila TV:n välityksellä suorana lähetyksenä.


Sihteeri talousjohtaja Sirpa Romppainen, p. 02 8501 6259, 050 303 1789


Kaupunginvaltuuston alustavat kokouspäivät keväällä 2017

3.4.2017
15.5.2017
5.6.2017


Kaupunginvaltuuston kokoonpano yhteystietoineen

Kuusisto Pekka, pj.  KESK
040 744 3663
pekka.kuusisto@lailanet.fi

Laine Kari, I vpj.  SDP
0500 596 121
kari.laine@laitila.fi

Perkkola Jussi, II vpj.  KOK
044 591 8776, 02 855 845
jussi.perkkola@lailanet.fi

Aitakari Henri  IPU
045 672 0025
henri.aitakari@lailanet.fi

Arokoivu Nina  KOK
040 744 8335
nina.arokoivu@hotmail.com

Haijanen Pauliina  KOK
0400 723 952
pauliina@haijanen.fi

Ketoniemi Ari  KESK
0500 533 737
ari.ketoniemi@lailanet.fi

Kinnanen Birgit  KD
040 550 3845
birgit.kinnanen@lailanet.fi

Kiveinen Jari  SDP
02 856 697
jari.kiveinen@lailanet.fi

Kivi-Jalonen Elisa  KOK
elisa.kivi-jalonen@pdl.fi

Kuisma Eero  KESK
040 585 5661
eero.kuisma@terveyskoti.fi

Kuronen Kyösti  KOK
0400 822 303
kyosti.kuronen@kk-autoteam.fi

Kähkölä Helvi  KESK
050 307 3852
helvi.kahkola@laitila.fi

Lahtonen Hanna  SDP
044 786 5825
hanna.lahtonen@lailanet.fi

Laurila Juha  KESK
0400 741 273
juha.laurila@lailanet.fi

Lehmuskallio Matti  KESK
050 467 1568
matti.lehmuskallio@lailanet.fi

Lehtola Seppo  SDP
040 546 0076
seppo.lehtola@lailanet.fi

Mäkelä Soile  KOK
045 346 7376
soile.makela@uusikaupunki.fi

Mäki-Arvela Jarmo  KESK
0440 216 356
jarmo.maki-arvela@lailanet.fi

Mäki-Kamppi Seppo  SDP
0440 404 802
seppo.maki-kamppi@lailanet.fi

Männistö Jarkko  KOK
0400 595 485
jarkko.mannisto@pp.inet.fi

Nurminen Juha  KOK
0400 962 219
posti@putkiliikenurminen.fi

Pokki Pertti  SDP
050 552 2151
pepo@lailanet.fi

Raisto-Elo Tanja  KESK
050 514 0005
tanja.raisto@lailanet.fi

Raittinen Juha  KESK
044 586 8662
j_raittinen@hotmail.com

Rinne Seppo  PRO V-S
0400 435 255
seppo.kalervo.rinne@gmail.com

Ruusuranta Karoliina  KESK
040 778 7037
k.ruusuranta@gmail.com

Saari Susanna  KESK
050 324 3006
susanna.viitanen@lailanet.fi

Seikola Mika  KESK
0440 730 031
mika.seikola@lailanet.fi

Vainiotalo Lea  PS
050 321 0148
lea.vainiotalo@lailanet.fi

Vainiotalo Tommi  PS
050 547 2969
tommi.vainiotalo@lailanet.fi

Viljanen Matti  KESK
050 552 2136
matti.j. viljanen@gmail.com

Vippola Tommi  KESK
050 556 1117
vippola@lailanet.fi

Vuola Hanna  KESK
050 917 7000
hanna.vuola@keskusta.fi

Vuorio Tuomas  KESK
040 701 1622
t.vuorio@luukku.com