Kaupunginvaltuusto

Kaupunginvaltuusto kokoontuu pääsääntöisesti joka toinen kuukausi, maanantaisin klo 18.00 kaupunginviraston valtuustosalissa. Kokoukset ovat kuntalain mukaisesti julkisia.

Tietoja kaupunginvaltuuston päätöksistä saa talous- ja hallintojohtajalta, joka toimii kaupunginvaltuuston sihteerinä.

Kaupunginvaltuuston kokoukset televisioidaan Laitila TV:n välityksellä suorana lähetyksenä. Kokousta voi seurata internetin välityksellä myös kaupungin kotisivun etusivulla olevasta kohdasta "LaitilaTV".


Sihteeri talous- ja hallintojohtaja Sirpa Romppainen, p. 02 8501 6259, 050 303 1789


Kaupunginvaltuuston alustavat kokouspäivät syksyllä 2017

18.9.2017
16.10.2017
13.11.2017
11.12.2017


Kaupunginvaltuuston kokoonpano yhteystietoineen

Aitakari Henri  IP
045 672 0025
henri.aitakari@lailanet.fi

Arokoivu Nina  L Omat
040 744 8335
nina.arokoivu@hotmail.com

Elo Marko  L Omat
044 338 4876
marko.elo@a-katsastus.fi

Haijanen Pauliina  KOK
0400 723 952
pauliina@haijanen.fi

Johansson Tommi  PS
0400 445 100
tupsu80@hotmail.com

Kinnala Mika  KESK
0400 849 601
mika.kinnala@lailanet.fi

Kiveinen Jari  SDP
050 521 3529
jari.kiveinen@lailanet.fi

Kuisma Eero  KESK
040 585 5661
eero.kuisma@terveyskoti.fi

Kuronen Kyösti  KOK
0400 822 303
kyosti.kuronen@autohuovi.fi

Kuusisto Janne  IP
040 509 3424
janne.h.kuusisto@gmail.com

Kuusisto Pekka  KESK
040 744 3663
pekka.kuusisto@lahitapiola.fi

Kylä-Heiko Tapio  KESK
044 536 1281
kylaheiko@gmail.com

Lahtonen Hanna  SDP
044 786 5825
hanna.lahtonen@lailanet.fi

Laine Kari  SDP
0500 596 121
kari.laine@laitila.fi

Laurila Juha  KESK
0400 741 273
juha.laurila@lailanet.fi

Lehtola Seppo  SDP
040 546 0076
seppo.lehtola@lailanet.fi

Mäki Markku  KESK
050 517 0749
markku.maki49@gmail.com

Peltola Heikki  KOK
0500 533 836
heikki.t.peltola@gmail.com

Perkkola Jussi  KOK
044 591 8776
jussi.perkkola@lailanet.fi

Pokki Pertti  SDP
050 552 2151
pepo@lailanet.fi

Raisto-Elo Tanja  KESK
050 514 0005
tanja.raisto@lailanet.fi

Rinne Seppo  PRO V-S
0400 435 255
seppo.kalervo.rinne@gmail.com

Saarela Riikka  KESK
040 571 2099
r_saarela@yahoo.com

Saari Susanna  KESK
050 324 3006
susanna.viitanen@lailanet.fi

Saloniemi Riitta  KESK
040 557 3544
rj.saloniemi@lailanet.fi

Setälä Anna  KESK
050 527 3918
anna.setala@lailanet.fi

Toivola Mika  KESK
0500 830 420
mika.toivola@laitila.fi

Tuomi Maria  VIHR
044 519 8639
maria.tuomi@gmail.com

Vainiotalo Lea  PS
050 321 0148
lea.vainiotalo@lailanet.fi

Viljanen Matti  KESK
050 552 2136
matti.j. viljanen@gmail.com

Vuorio Tuomas  KESK
040 701 1622
t.vuorio@luukku.com