Siirry sisältöön

Opiskeluhuolto

Opiskeluhuollon henkilöstö toimii kevätlukukaudellakin oppilaiden tukena ja apuna eri kouluilla ja esikouluryhmissä. Tässä ajantasainen listaus eri yksiköissä toimivista henkilöistä. Meihin saat yhteyttä puhelimella tai sähköpostilla.

Kappelimäki:
koulukuraattori Salla Tuomikanta, 1.-4. luokat, puh. 040 358 0492, salla.tuomikanta@varha.fi
koulukuraattori Elina Albertsson, 5.-6. luokat puh. 040 351 1534, elina.albertsson@varha.fi
koulupsykologi Enni Jalava, puh. 040 190 4751, enni.jalava@varha.fi (Ennin tavoitat pääasiassa ma-ke)

Kyläkoulut:
koulukuraattori Salla Tuomikanta, puh. 040 358 0492, salla.tuomikanta@varha.fi
koulupsykologi Susanna Andersson, Suontaka ja Itäkulma, puh. 044 595 8550, susanna.andersson@varha.fi
koulupsykologi Enni Jalava, Untamala, Kodjala ja Soukainen, puh. 040 190 4751, enni.jalava@varha.fi (Ennin tavoitat pääasiassa ma-ke)

Varppee ja lukio:
kuraattori Elina Albertsson, puh. 040 351 1534, elina.albertsson@varha.fi
psykologi Susanna Andersson, puh. 044 595 8550, susanna.andersson@varha.fi
lasten ja nuorten psykiatrinen sairaanhoitaja, koulupsyykkari, Salla-Elina Vuori, puh. 040 193 2373, salla-elina.vuori@varha.fi

Esikoululaiset (Pähkinäpensas ja Apilaniitty)
kuraattori Tiina Welling, puh. 050 518 0603, tiina.welling@varha.fi
psykologi Enni Jalava, puh. 040 190 4751, enni.jalava@varha.fi (Ennin tavoitat pääasiassa ma-ke)