Kaupunginhallitus

Kaupunginhallitus kokoontuu pääsääntöisesti joka toinen maanantai klo 17.30 kaupunginvirastossa, kaupunginhallituksen kokoushuoneessa. Kokoukset eivät ole julkisia.

Kaupunginhallituksen päätöksistä tiedottaa talousjohtaja.


Alustavat kokouspäivät keväällä 2017

16.1.2017
30.1.2017
13.2.2017
27.2.2017
13.3.2017
27.3.2017
10.4.2017
24.4.2017
8.5.2017
29.5.2017
12.6.2017
26.6.2017


Esittelijä kaupunginjohtaja Jukka Alkio, p. 02 8501 6209, 050 517 3115

Sihteeri talousjohtaja Sirpa Romppainen, p. 02 8501 6259, 050 303 1789


Kaupunginhallituksen kokoonpano yhteystietoineen

Raisto-Elo Tanja, pj.  KESK
050 514 0005
tanja.raisto@lailanet.fi

Lehtola Seppo, vpj.  SDP
040 546 0076
seppo.lehtola@lailanet.fi

Lahtonen Hanna  SDP
044 786 5825
hanna.lahtonen@lailanet.fi

Mäkelä Soile  KOK
045 346 7376
soile.makela@uusikaupunki.fi

Mäki-Arvela Jarmo  KESK
0440 216 356
jarmo.maki-arvela@lailanet.fi

Männistö Jarkko  KOK
0400 595 485
jarkko.mannisto@pp.inet.fi

Saari Susanna  KESK
050 324 3006
susanna.viitanen@lailanet.fi

Vainiotalo Lea  PS
050 321 0148
lea.vainiotalo@lailanet.fi

Vuorio Tuomas  KESK
040 701 1622
t.vuorio@luukku.com