Kaupunginhallitus

Kaupunginhallitus kokoontuu pääsääntöisesti joka toinen maanantai klo 17.30 kaupunginvirastossa, kaupunginhallituksen kokoushuoneessa. Kokoukset eivät ole julkisia.

Kaupunginhallituksen päätöksistä tiedottaa talous- ja hallintojohtaja.


Alustavat kokouspäivät vuonna 2017

21.8.2017
4.9.2017
25.9.2017
9.10.2017
23.10.2017
6.11.2017
14.-15.11.2017 talousarvio
20.11.2017
4.12.2017
18.12.2017


Esittelijä kaupunginjohtaja Jukka Alkio, p. 02 8501 6209, 050 517 3115

Sihteeri talous- ja hallintojohtaja Sirpa Romppainen, p. 02 8501 6259, 050 303 1789


Kaupunginhallituksen kokoonpano yhteystietoineen

Kuusisto Pekka, pj.  KESK
040 744 3663
pekka.kuusisto@lahitapiola.fi

Lahtonen Hanna, vpj.  SDP
044 786 5825
hanna.lahtonen@lailanet.fi

Aitakari Henri  IP
045 672 0025
henri.aitakari@lailanet.fi

Haijanen Pauliina  KOK
0400 723 952
pauliina@haijanen.fi

Männistö Jarkko  L Omat
0400 595 485
jarkko.mannisto@pp.inet.fi

Pokki Pertti  SDP
050 552 2151
pepo@lailanet.fi

Saarela Riikka  KESK
040 571 2099
r_saarela@yahoo.com

Setälä Anna  KESK
050 527 3918
anna.setala@lailanet.fi

Viljanen Matti  KESK
050 552 2136
matti.j.viljanen@gmail.com